MCS04020D5301DE000
Mfr.Part #
MCS04020D5301DE000
Description
RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
5.3 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%